Od zawsze naszym priorytetem jest dobro dziecka.

Nasze przedszkole to placówka o wieloletniej tradycji. Każdego dnia dokładamy starań, aby Państwa Pociechy czuły się tu jak w domu. Chcemy zapewnić dzieciom bezpieczne dorastanie i umożliwić im wszechstronny rozwój, tak, aby wchodząc w szkolny etap życia były do niego dobrze przygotowane. Stawiamy na twórczość i kreatywność Waszych dzieci. Otwieramy je na świat i uczymy optymizmu.

slider image slider image slider image slider image slider image

27 czerwca, ostatni raz przed wakacjami spotkalismy się na warsztatach kulinarnych. Tym razem nasi podopieczni wraz ze swoimi rodzicami wykonywali nietypową pizzę. Typowe były dodatki, a elementem zaskakujacym - ciasto, którego głównym składnikiem był jogurt naturalny. Efekt był zaksakująco pyszny!

P.S. Ogromne podziękowania dla małych kucharzy i ich rodziców, którzy byli z nami po raz ostatni. Powodzenia w szkole!

W ostatnim czasie odbył się kolejny warsztat dla dzieci i rodziców w ramach naszego projektu "Kulinarny Zakątek". Tym razem dzieci samodzielnie wykonały przepyszne ciastka z masą krówkową, które jak się okazało bardzo szybko znikały z talerza. A najlepiej smakowały w towarzystkie szklanki zimnego mleka!

Podczas marcowego spotkania Kulinarnego Zakątka dzieckiaki wraz z rodzicami pod czujnym okiem pań Kasi i Ani wykonały przepyszne ciasteczka z jabłkami i krówkami. Bazę stanowiła maka pszenna tortowa i masło. Resztę smaku uzyskaliśmy dzięki dodatkom: jabłkom, cukierkom krówkom i cynamonowi. Podczas tego spotkania przedszkolaki ćwiczyły odmierzanie produktów, krojenie i miksowanie. Ciastka wyszły przepyszne!

We czwartek 26 kwietnia, odbyły sie kolejne warsztaty kulnarne. Nasi mali kucharze tym razem zmierzyli się z ciastem drożdżowym (podobnym do pizzowego) i upiekli wspaniałe ziołowe chlebki. Zanim do tego doszło, musiel się napracować: robili zaczyn, zagniatali ciasto, wałkowali, kroili zioła i ucierali je z masłem, a na koniec składali ciasto w ozdobne kawałki. Zapach rozchodził się po całym przedszkolu, a smak potrawy na długo pozostanie w naszej kulinarnej pamięci.

We wtorek, 13 lutego 2018r., po dłuższej przerwie reaktywowano zajęcia Kulinarnego Zakątka. Dzieci wraz z rodzicami, pod okiem pani Ani i Kasi przystąpiły do przygotowania prostszej wersji lasgne. Zamiast tradycyjnych płatów makaronowych użyliśmy chleba tostowego. Wykorzystaliśmy też szynkę konserwową, pełne białka żółty ser i pyszną śmietankę. Zarówno przedszkolaki, jak i dorośli byli zachwyceni smakiem i prostotą dania. Polecamy!

 

X

Szanowna/y Pani/Panie,

Z dniem 25 maja 2018 r. na terytorium Polski rozpoczęło się stosowanie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO), które reguluje zasady przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym oraz w trosce o ochronę Pani/Pana danych osobowych przedstawiamy następującą informację, dotyczącą przetwarzania danych osobowych w Przedszkolu Samorządowym nr 7 „Kasztanowy Zakątek” w Białymstoku, ul. Bydgoska 4, 15-380 Białystok:

  1. Przedszkole Samorządowe nr 7 „Kasztanowy Zakątek” w Białymstoku, gromadzi i przetwarza dane osobowe na podstawie i w granicach przepisów prawa, w szczególności prawa oświatowego i kodeksu pracy w celu realizacji zadań statutowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 7 „Kasztanowy Zakątek” w Białymstoku.
  3. Przedszkole co do zasady nie udostępnia danych osobowych innym odbiorcom, poza ustawowo uprawnionym lub właściwym do rozpatrzenia wnoszonych spraw.
  4. Każdej osobie, w zakresie wynikającym z przepisów prawa, przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie.
  5. Dane osobowe będę przechowywane przez okres niezbędny dla realizacji spraw, a po tym okresie dla celów i przez czas oraz w zakresie wymaganym przez przepisy prawa.
  6. Przedszkole nie gromadzi i nie przetwarza danych osobowych w celach marketingowych oraz zautomatyzowanego przetwarzania w celu profilowania osób.
  7. W przypadku wątpliwości związanych z przetwarzaniem danych osobowych, każda osoba może zwrócić się do Przedszkola z prośbą o udzielenie informacji. Niezależnie, każdemu przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Punkt informacyjny dotyczący danych osobowych znajduje się w siedzibie PS nr 7 „Kasztanowy Zakątek”. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych: tel.: 85 742 14 28 lub pocztą elektroniczną: iodps7@wp.pl