Od zawsze naszym priorytetem jest dobro dziecka.

Nasze przedszkole to placówka o wieloletniej tradycji. Każdego dnia dokładamy starań, aby Państwa Pociechy czuły się tu jak w domu. Chcemy zapewnić dzieciom bezpieczne dorastanie i umożliwić im wszechstronny rozwój, tak, aby wchodząc w szkolny etap życia były do niego dobrze przygotowane. Stawiamy na twórczość i kreatywność Waszych dzieci. Otwieramy je na świat i uczymy optymizmu.

slider image slider image slider image slider image slider image

            Po raz kolejny nasza placówka brała udział w akcji „Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom”. W dniach od 4 do 8 czerwca 2018 r. odbyły się spotkania czytelnicze, w trakcie których dzieciom czytali zaproszeni goście:

 Funkcjonariusze:

 • · Komendy Miejskiej Policji - Marta Gawieńczyk - opowiadania „Zły sen”, „Fryzjer” oraz „Tenisówki” z tomiku pt. „Piegowate opowiadania” Renaty Piątkowskiej;

 • · Straży Miejskiej w Białymstoku - Agnieszka Kozioł oraz Marta Rybnik - bajka terapeutyczna „112”;

 • · Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej - Katarzyna Zdanowicz oraz Robert Kraszewski (tata Martynki z II grupy) - opowiadania „Franklin i kask rowerowy” oraz „Bajeczki na 3 minuteczki - Smoki”;

 • · Nadleśnictwa Dojlidy - Iwona Jóźwicka - wiersze z książki pt. „Las uczy nas” Tadeusza Goleckiego.

 • · Polskich Kolei Państwowych - Anna Łuźniak (mama Oliwki z grupy III) - wiersze z tomiku „Promień słońca” Danuty Kardyńskiej, zaprezentowała również dzieciom mundur wypożyczony ze Stowarzyszenia Sympatyków Kolei;

 Pracownicy instytucji:

 • · Polskiego Radia Białystok - Marzanna Radek - opowiadanie „Księżniczka i ślicznotka”;

 • · Komunalnego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego - Agnieszka Topczewska - opowiadanie „Franklin boi się ciemności”;

 

 • · Schroniska dla zwierząt - Monika Gąsiorowska - opowiadania: „Kotki babci”, „Dziki i pchły”.

 • · Politechniki Białostockiej - dr Jacek Żmojda (tata Piotrusia z IV grupy) - wiersze z tomiku „Dzikie zwierzenia i inne zdarzenia” Jakuba Przebindowskiego.

Rodzice naszych przedszkolaków:

 • · Jarosław Banasiuk - opowiadanie „Kicia Kocia i straszna burza” Anity Głowińskiej;
 • · Rafał Kępko - opowiadania: „Elmer i hipopotamy” i „Elmer na szczudłach”;
 • · Joanna Morawska - opowiadanie „Listy od Feliksa” A. Lange;
 • · Michał Wawiernia baśnie: „Kopciuszek” braci Grimm i „Mała syrenka” H. Ch. Andersena;
 • · Maciej Płoński - opowiadania: „Franklin i zaginiony kotek” oraz „Franklin i skaczące buty”.
 • · Patrycja Bach (mama Adasia z gr. III) - opowiadanie „Rozbrykany zwierzyniec” Romana Kępińskiego;
 • · Aneta Wądołowska (mama Weroniki za gr. III) - opowiadanie „O Palace Pets” z serii „Wielka kolekcja bajek”.

 Pracownicy przedszkola:

 • · dyrektor przedszkola - Iwona Abramowicz-Bołtuć - baśń pt. „Ośla skórka” Ch. Perraulta;

 • · sekretarka - Bogusława Kucharewicz - baśń „Kot w butach” Ch. Perraulta,

 • · intendentka - Elżbieta Gryko - opowiadanie „Ostrożnie! Wszystko, co powinno wiedzieć dziecko, żeby mogło bezpiecznie bawić się w domu” G. Kasdepke.

 

            Ponadto, grupa V odwiedziła bibliotekę w szkole Podstawowej Nr 2 w Białymstoku. W trakcie spotkania dzieci obejrzały wyposażenie i poszczególne działy biblioteki oraz miejsce do czytania. Pani bibliotekarka opowiedziała przedszkolakom w jaki sposób należy założyć kartę w bibliotece, aby wypożyczać w niej książki.

            Dzieci z naszego przedszkola odwiedziły również Białostocki Teatr Lalek i obejrzały dwa spektakle: „Czerwony Kapturek” oraz „Misiaczki”.

            Wszystkie spotkania bardzo przypadły do gustu dzieciom oraz gościom, którzy żegnali się z nadzieją spotkania za rok.

 

X

Szanowna/y Pani/Panie,

Z dniem 25 maja 2018 r. na terytorium Polski rozpoczęło się stosowanie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO), które reguluje zasady przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym oraz w trosce o ochronę Pani/Pana danych osobowych przedstawiamy następującą informację, dotyczącą przetwarzania danych osobowych w Przedszkolu Samorządowym nr 7 „Kasztanowy Zakątek” w Białymstoku, ul. Bydgoska 4, 15-380 Białystok:

 1. Przedszkole Samorządowe nr 7 „Kasztanowy Zakątek” w Białymstoku, gromadzi i przetwarza dane osobowe na podstawie i w granicach przepisów prawa, w szczególności prawa oświatowego i kodeksu pracy w celu realizacji zadań statutowych.
 2. Administratorem Danych Osobowych jest dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 7 „Kasztanowy Zakątek” w Białymstoku.
 3. Przedszkole co do zasady nie udostępnia danych osobowych innym odbiorcom, poza ustawowo uprawnionym lub właściwym do rozpatrzenia wnoszonych spraw.
 4. Każdej osobie, w zakresie wynikającym z przepisów prawa, przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie.
 5. Dane osobowe będę przechowywane przez okres niezbędny dla realizacji spraw, a po tym okresie dla celów i przez czas oraz w zakresie wymaganym przez przepisy prawa.
 6. Przedszkole nie gromadzi i nie przetwarza danych osobowych w celach marketingowych oraz zautomatyzowanego przetwarzania w celu profilowania osób.
 7. W przypadku wątpliwości związanych z przetwarzaniem danych osobowych, każda osoba może zwrócić się do Przedszkola z prośbą o udzielenie informacji. Niezależnie, każdemu przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Punkt informacyjny dotyczący danych osobowych znajduje się w siedzibie PS nr 7 „Kasztanowy Zakątek”. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych: tel.: 85 742 14 28 lub pocztą elektroniczną: iodps7@wp.pl