Od zawsze naszym priorytetem jest dobro dziecka.

Nasze przedszkole to placówka o wieloletniej tradycji. Każdego dnia dokładamy starań, aby Państwa Pociechy czuły się tu jak w domu. Chcemy zapewnić dzieciom bezpieczne dorastanie i umożliwić im wszechstronny rozwój, tak, aby wchodząc w szkolny etap życia były do niego dobrze przygotowane. Stawiamy na twórczość i kreatywność Waszych dzieci. Otwieramy je na świat i uczymy optymizmu.

slider image slider image slider image slider image slider image

Zajęcia 2

Przedszkolaki zgłębiały wiedzę odnośnie przedmiotów bezpiecznych i niebezpiecznych. Dzieci poznały znaczenie znaków ostrzegawczych na opakowaniach środków chemicznych i dowiedziały się, że nigdy samodzielnie nie mogą ich używać.

Zajęcia 3 - Spotkanie z Pracownikiem Straży Miejskiej w Białymstoku

W ostatnim czasie w ramach realizacji programu Bezpieczny Przedszkolak, starszaki odwiedziła pani Marta Kopciewska, pracownik Straży Miejskiej w Białymstoku. Pani Marta przeprowadziła dzieciom zajęcia pt. "Wiem jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach".

Zajęcia 2

Temat: „Pan policjant” - malowanie farbami plakatowymi na dużym arkuszu

Odrysowanie postaci dziecka na dużym arkuszu papieru, zaznaczenie elementów munduru i dobranie odpowiednich kolorów.

Cele:

  • · zapoznanie ze sposobem wykonania pracy plastycznej;
  • · zwrócenie uwagi dzieci na charakterystyczne cechy munduru policjanta;
  • · wdrażanie do płynności ruchów podczas malowania;
  • · wyrabianie szacunku do postaci policjanta.

Zajęcia 1

Starszaki zapoznały się z przedmiotami bezpiecznymi i niebezpiecznymi. Dowiedziały się jakie niebezpieczeństwa pociąga za sobą samodzielne używanie przedmiotów niebezpiecznych.

Zajęcia 4

Starszaki na zajęciach utrwalały wiedzę zdobytą na wycieczce. Rozróżniały znaki pionowe i poziome, ostrzegawcze, nakazu, zakazu i informacyjne. Wbrew pozorom nie było to takie proste. Na szczęście wiedza najpotrzebniejsza dla przedszkolaka została usystematyzowana.