Od zawsze naszym priorytetem jest dobro dziecka.

Nasze przedszkole to placówka o wieloletniej tradycji. Każdego dnia dokładamy starań, aby Państwa Pociechy czuły się tu jak w domu. Chcemy zapewnić dzieciom bezpieczne dorastanie i umożliwić im wszechstronny rozwój, tak, aby wchodząc w szkolny etap życia były do niego dobrze przygotowane. Stawiamy na twórczość i kreatywność Waszych dzieci. Otwieramy je na świat i uczymy optymizmu.

slider image slider image slider image slider image slider image

Bezpieczny przedszkolak - obcy - niebezpieczny

Podczas kolejnych zajęć Bezpiecznego Przedszkolaka, starszaki uczyły się, kto to jest osoba obca, jak może wyglądać i kiedy zwrócić szczególną uwagę, gdy ktoś obcy nas zaczepia.

27 lutego w związku z realizowanym programem Bezpieczny Przedszkolak gr III i V odwiedzili funkcjonariusze Straży Miejskiej w Białymstoku. Spotkanie pt. Autochodzik, czyli „Jestem bezpieczny na drodze” miało na celu przedstawienie przedszkolakom zasad bezpiecznego poruszania się na drodze. Przypomnienie umiejętności „czytania” znaków drogowych, świateł, oraz umiejętności poruszania się po drodze w charakterze pieszego. Dzieci za pomocą zestawu edukacyjnego mogły przećwiczyć wszystkie zasady samodzielnie.

Grupa III

Grupa V

Zajęcia 2

Przedszkolaki zgłębiały wiedzę odnośnie przedmiotów bezpiecznych i niebezpiecznych. Dzieci poznały znaczenie znaków ostrzegawczych na opakowaniach środków chemicznych i dowiedziały się, że nigdy samodzielnie nie mogą ich używać.

Zajęcia 3

Na zajęciach wprowadzono pojęcie "ewakuacja", zapoznano ze znakami ewakuacyjnymi oraz zasadami bezpiecznego opuszczania budynku.

Zajęcia 3 - Spotkanie z Pracownikiem Straży Miejskiej w Białymstoku

W ostatnim czasie w ramach realizacji programu Bezpieczny Przedszkolak, starszaki odwiedziła pani Marta Kopciewska, pracownik Straży Miejskiej w Białymstoku. Pani Marta przeprowadziła dzieciom zajęcia pt. "Wiem jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach".