Od zawsze naszym priorytetem jest dobro dziecka.

Nasze przedszkole to placówka o wieloletniej tradycji. Każdego dnia dokładamy starań, aby Państwa Pociechy czuły się tu jak w domu. Chcemy zapewnić dzieciom bezpieczne dorastanie i umożliwić im wszechstronny rozwój, tak, aby wchodząc w szkolny etap życia były do niego dobrze przygotowane. Stawiamy na twórczość i kreatywność Waszych dzieci. Otwieramy je na świat i uczymy optymizmu.

slider image slider image slider image slider image slider image

Nasza TABLICA jak zwykle czeka

Temat: Miejsca letniego wypoczynku

Zajęcia 3

 

1. "Ćwiczymy spostrzegawczość" - zabawa dydaktyczna

Wytęż wzrok i znajdź przedmioty, które kojarzą się z latem. 

GRAJ

 

 2. Zabawa dydaktyczna - „Miasto i wieś”

Rodzic pyta dzieci, co to jest miasto, a co to jest wieś i czym się od siebie różnią. Po ich wypowiedziach wyjaśnia, że będą mogli sprawdzić to na ilustracjach, które pokaże. Ich zadaniem będzie przyglądać się każdemu obrazkowi przez 15 sekund i zapamiętać jak najwięcej szczegółów, a potem opowiedzenie o nich. Może włączyć minutnik. Pokazuje dowolną ilustrację miasta, a potem wsi. Następnie dzieci mówią o tym, co z nich zapamiętały. Na koniec nauczycielka ponownie odkrywa obrazki, a dzieci dodają to, co nie zostało wcześniej powiedziane.

miasto

wieś

3. Zabawa ruchowa - „Kurki”

Rodzic rozkłada na środku dywanu linę/skakankę. Dziecko porusza się, kucając i trzymając za kostki, jak kurki. Na klaśnięcie w dłonie zadaniem dziecka jest usiąść na grzędzie, którą jest lina/skakanka. Po chwili – na kolejne klaśnięcie – dziecko znów spacerują jak kurki. Zabawę powtarzamy 4-5 razy.

4. Praca plastyczna "Nad morzem i w górach"

Potrzebne będą: kolorowe kartki najlepiej bloku technicznego, klej i sprawne paluszki

A.  Nad morzem

Rozrywamy kartki dwóch odcieni niebieskiego tworząc fale morskie i żółtą oraz wydzieramy akcesoria potrzebne na plaży

plast 1

Wszystko przyklejamy na białą kartkę

plast 2

B. W górach

Wydzieramy niebieski pasek – niebo

Szare, czarne trójkąty – góry

Zielone paski – łąki

plast 3

Wydzieramy białe owieczki, choinki itp. Wszystko przyklejamy na białą kartkę.

plast 4 Do dzieła!

 

5. „Bezpieczny Maks”- zabawa dydaktyczna

Obejrzyjcie plansze poniżej i spróbujcie wymienić co najmniej 5 zasad bezpieczeńsstwa podczas wakacji.

bezp max1

 max2 max3 

max4a max6

max5  max7

  max9max8

max10   max11

6. Zabawa ruchowa - „Rowerek”

Pytamy dziecko, czy na wsi i w mieście można jeździć na rowerze oraz jak nazywają się specjalne do tego miejsca (ścieżka rowerowa) i gdzie się one częściej znajdują (w miastach). Następnie zapraszamy dziecko na przejażdżkę rowerową. Kładziemy się na dywanie w rozsypce na plecach i poruszamy ugiętymi nogami w powietrzu, naśladując jazdę rowerem. Rodzic mówi, np.: „Rozpędzamy się… Jedziemy pod górę, jest nam bardzo ciężko… a teraz szybko, bo zjeżdżamy z górki! Ponownie się rozpędzamy, ale coś nam wyszło na drogę, musimy hamować”. Dziecko zmienia tempo „pedałowania” według naszych wskazówek.  Jeżeli mamy rodzeństwo, zabawę powtarzamy w parach, gdzie dzieci stykają się stopami.

7. Zabawa dydaktyczna „Policz w swoim domu”

policz1

8. Zabawa „Jestem Polakiem” – słuchanie piosenki

Dziecko słucha poznanej już piosenki. Zadaniem jest zapamiętać, jakie miasta się w niej pojawiły i co o nich zostało zaśpiewane. Jeśli po pierwszym wysłuchaniu dziecko nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie, to można włączać piosenkę fragmentami.

Piosenka SŁUCHAJ

9. Karty pracy