Od zawsze naszym priorytetem jest dobro dziecka.

Nasze przedszkole to placówka o wieloletniej tradycji. Każdego dnia dokładamy starań, aby Państwa Pociechy czuły się tu jak w domu. Chcemy zapewnić dzieciom bezpieczne dorastanie i umożliwić im wszechstronny rozwój, tak, aby wchodząc w szkolny etap życia były do niego dobrze przygotowane. Stawiamy na twórczość i kreatywność Waszych dzieci. Otwieramy je na świat i uczymy optymizmu.

slider image slider image slider image slider image slider image

TEMAT TYGODNIA: WIOSENNE PRZEBUDZENIE

Zajęcia 1

 

1) Ćwiczenia słuchowe "Co to?"

Rodzic wypowiada sylabami słowa kojarzące się z wiosną (np.: słoń-ce, tu-li-pan, kwia-ty itp.). Zadaniem dzieci jest połączenie słów w całość. Następnie zmieńcie zasady. Nich dzieci dzielą wyrazy na sylaby wyklaskując je. Dzieci 5-6-letnie mogą spróbować przegłoskować słyszane słowa.

Przykładowe słowa: wiosna, kwiaty, bociany, słońce, żonkil, stokrotka, deszczyk, ciepło,

2) Opowiadanie o obrazku.

Obejrzyjcie razem poniższy obrazek. Wspólnie ustalcie, po czym można poznać, że przyszła wiosna.

oznaki wiosny

 

3) Zabawa dydaktyczna "Wiosenne kolory" - Zabawa dydaktyczna Wiosenne kolory.

Potrzebne będą: obrazki przedstawiające wiosenne krajobrazy (np. wyświetlone na telefonie komórkowym, ze starego kalendarza).

Rodzic prosi dziecko, aby powiedziało, jakie kolory kojarzą mu się z wiosną i dlaczego. Wspólnie oglądają zdjęcia przedstawiające wiosenne krajobrazy. Następnie dzieci starają się wyszukać w najbliższym otoczeniu jak najwięcej przedmiotów w tych kolorach, np. zielony jak młode listki, żółty jak słoneczko, forsycje, biały jak kwitnące drzewa, fioletowy jak krokus, różowy jak magnolie.

4) Praca plastyczna "Wiosenny kwiatek"

TU znajdziecie instrukcję, jak można wykonać wiosennego kwiatka, z materiałów, które macie w domu.

5) Jeśli macie ochotę, możecie nam pokazać co Wam wyszło. Prześlijcie swoje prace. Aby dodać swoje zdjęcie, kliknijcie  plus w kółeczku na dole, po prawej stronie i kliknijcie strzałkę, w okienku, które się pojawi. Następnie kliknijcie gdziekolwiek w pole tablicy. GOTOWE!

https://padlet.com/kasiapetelczyc/s5fnu1sr6zcc

6) Kiedy będziecie mieć chwilę, idźcie na spacer (pamiętajcie o swoim bezpieczeństwie!) i poszukajcie oznak wiosny.

7) 5-6-latki mogą dodatkowo wykonać karty pracy. KLIKNIJ KARTA 1, KARTA 2

Karty pracy udostępnia wydawnictwo MAC