PLlogotype

PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE
NR 7 W BIAŁYMSTOKU
KASZTANOWY ZAKĄTEK
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu użytkownikom uprawnionych do zarządzania treścią. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Więcej...

Sprawozdanie z akcji "Piramida Żywienia Przedszkolaka"

Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z realizacji jesiennej akcji "Piramidy Żywienia Przedszkolaka" w grupach I i III, programu Zdrowej Akademii Przedszkolaka.

Uczymy się o jedzeniu, w ekologicznym znaczeniu - nowa akcja AZP

10 marca, przedszkolaki z grup I i III rozpoczęły realizację kolejnej akcji przygotowanej przez AKADEMIĘ ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA! Podczas wiosennej, VI edycja PIRAMIDY ŻYWIENIA PRZEDSZKOLAKA zajęcia odbywają się pod hasłem:

“UCZYMY SIĘ O JEDZENIU, W EKOLOGICZNYM ZNACZENIU”

plakat

 

To bardzo ważne warsztaty, podczas których opowiemy co to jest zdrowa żywność, jak ją rozpoznać, a także jak wykorzystać opakowania.

Zapraszamy do zapoznania się z przewodnikiem dla Rodziców

 

 

Konkurs dla dzieci i rodziców

Poniżej możecie zapoznać się Państwo ze szczegółowym regulaminem

Certyfikat

Mamy przyjemność poinformować, iż przedszkolaki z grup I i III zdobyły certyfikat Akademii Zdrowego Przedszkolaka za realizację programu edukacyjnego "Zboża zjadamy, energię z nich mamy".
Przedszkolakom serdecznie gratulujemy!

certyfikat

Skąd się biorą płatki zbożowe i makaron?

Dzieci poznały krótką historię powstania obu produktów, poznały rodzaje płatków, zdrowe to te naturalne owsiane, niezdrowe - słodkie zawierające cukier. Przedszkolaki samodzielnie przygotowały przekąskę z płatków owsianych, jogurtu naturalnego, miodu, bananów z odrobiną cynamonu, smakowało wybornie. 

Maluszki miały okazję poznać nazwy oraz kształty makaronów, a także ich znaczenie w diecie każdego człowieka. Na zakończenie zajęć wykonały naszyjnik z makaronu.