PLlogotype

PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE
NR 7 W BIAŁYMSTOKU
KASZTANOWY ZAKĄTEK
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu użytkownikom uprawnionych do zarządzania treścią. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Więcej...

WAP 2014- edycja listopad

24 listopada spotkaliśmy się na ostatnich już zajęciach Wesołej Akademii Przedszkolaka. W związku z zimową aurą za oknem bawiliśmy się w zimowe zabawy. Na początku zajęć odtańczyliśmy "Zimowy taniec" integracyjny, po czym zabraliśmy się do "lepienia" kul śniegowych z gazet, które wrzuciliśmy na tęczowa chustę.  Z chustą tańczyliśmy w rytm muzyki tak aby nie pogubić kul śniegowych. Następnie z przygotowanych wcześniej "śnieżek" tworzyliśmy bałwany, które powędrowały z dziećmi do domu. Na koniec przedszkolaki zafundowały rodzicom masaż relaksacyjny balonami.
Wszystkim sympatykom Wesołej Akademii Przedszkolaka serdecznie dziękuję za wspólnie spędzony czas!
Kasia Żmojda

WAP 2014- edycja październik

20 października sympatycy WAP spotkali się na kolejnych zajęciach. Tym razem korzystaliśmy z darów Pani jesieni. Układaliśmy rytmy, liczyliśmy je. Bawiliśmy się zabawą rytmiczną "Podaj dalej". Nie zabrakło również zabaw muzyczno - ruchowych, odtańczyliśmy "Jesienną polkę" oraz taniec pt. "Wizyta pani Jesieni". Na koniec tworzyliśmy własne pomoce dydaktyczne. Zobaczcie i oceńcie sami.

Majowa Wesoła Akademia Przedszkolaka

19 maja odbyły się ostatnie w tym roku zajęcia Wesołej Akademii Przedszkolaka. Z racji tego, iż wielkimi krokami zbliżają się wakacje, wybraliśmy się na wyprawę do Amazonii. Aby poznać współtowarzyszy wyprawy zatańczyliśmy taniec integracyjny pt. "Kiedy mi wesoło", a następnie statkiem wyruszyliśmy w świat. Gdy dotarliśmy na miejsce musieliśmy się przeprawić przez gęstą dżunglę, gdzie czyhało wiele niebezpieczeństw (węże, niedźwiedzie). Byliśmy mile zaskoczeni gdy tubylcy zaprosili nas do tworzenia rękodzieła i lokalnych strojów , odtańczyliśmy taniec plemienny, poznaliśmy kuchnię oraz zwyczaje tubylców. Mile zmęczeni samolotem wróciliśmy do naszych kochanych domów.

Wszystkim sympatykom programu Wesołej Akademii Przedszkolaka serdecznie dziękuję za życzliwość, pomoc, chęć działania i wspólnie spędzony czas.
Katarzyna Żmojda

WAP 2014- edycja wrzesień

22 września rozpoczęliśmy kolejną edycję spotkań z Wesołą Akademią Przedszkolaka. Podczas zajęć wybraliśmy się na piracką wyprawę. Aby poczuć się jak prawdziwi piraci przygotowaliśmy pirackie nakrycia głowy i wyruszyliśmy na pełne morze . Podczas podróży bawiliśmy się w gry: piracki żart i  to taka gra, zrób to co ja. Spotkaliśmy także krokodylka o imieniu Sznapi, z którym odtańczyliśmy radosny taniec.
Wszystkim uczestnikom DZIĘKUJEMY!

Wielkanocna odsłona WAP

W Wielkim Tygodniu odbyły się kolejne zajęcia Wesołej Akademii Przedszkolaka. Zajęcia rozpoczęliśmy zabawą integracyjną "Kiedy mi wesoło". Następnie zamieniliśmy się w tańczące zajączki, gdzie dzieci poznały nowe słowo "omyk". Zajączki przed świętami przygotowały pyszne "radosne ciastka": dodawały produkty, mieszały, ugniatały, wałkowały, wycinały. Gdy skończyły wybrały się do teatru, gdzie miały okazję być widzami i aktorami. W teatrze rzecz się stała niesłychana zajączki zamieniły się w jajeczka, które wędrowały drogą, a gdy się zmęczyły wskakiwały do koszyczka. Na zakończenie odtańczyliśmy taniec mamy kury

Wszystkim Przedszkolakom  oraz Rodzicom życzymy radosnych, spokojnych Świąt Wielkanocnych!