PLlogotype

PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE
NR 7 W BIAŁYMSTOKU
KASZTANOWY ZAKĄTEK
Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu użytkownikom uprawnionych do zarządzania treścią. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Więcej...

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w grupie III

Grupa III przyłączając się do akcji "6 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom" zaprosiła do siebie kilkoro gości.

Jako pierwsza zawitała do nas pani Joanna Jurczuk - funkcjonariusz Straży Granicznej. Przeczytała dzieciom książkę o tematyce przyrodniczej Bogdana Dudenko "Wilczek Milczek", która uczyła przedszkolaków tolerancji wobec odmiennych zachowań.

Kolejnym gościem była pani dyrektor Iwona Abramowicz-Bołtuć, która przeczytała książkę "Dzień Przyjaźni". Dzięki tej lekturze, dzieci uświadomiły sobie, że prawdziwy przyjaciel zawsze będzie o nas pamiętał.

Do przedszkola zaprosiliśmy też pana Jacka Żmojdę - pracownika naukowego Politechniki Białostockiej. Pan Jacek przeczytał książkę "Mam przyjaciółkę księgarkę", dzięki której dzieci dowiedziały się, że wizyta w księgarni to nie tylko zakup książki, ale i okazja, by zobaczyć, jak księgarnia działa i że najważniejszym zadaniem księgarki jest doradzanie klientom.

Bardzo miło było też nam gościć panią Edytę Wołosik - dziennikarkę Polskiego Radia Białystok. Pani Edyta przeczytała dzieciom fragment książki "Cudaczek - Wyśmiewaczek", który tym razem przywędrował do Pana Złośnickiego. Dzieci dowiedziały się o skutkach swoich niewłaściwych zachowań wobec rodziców i kolegów.

Mama Julki czyta w grupie IV

W piątek 2 czerwca grupę IV odwiedziła mama Julci Cimochowskiej, która w ramach programu "Cała Polska czyta dzieciom" wra z córeczką przygotowały opowiadania. Przedszkolaki usłyszały swie przygody Mikołajka: "Sliczny króliczek" i "Bałagan" oraz "Pawła i Gawła" i wierszowaną legendę o "Bazyliszku". Na koniec Julka poczęstowała dzieci słodką niespodzianką. Pani Joannie serdecznie dziękujemy!

Pani Magda - mama Mai, czyta w grupie III

W dniu 17 marca grupę III odwiedziła mama Mai Budukiewicz. Pani Magda czytała jedną z ulubionych książek córki pt. "Masza i Niedźwiedź". Na początku dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania "Pierwsza klasa" o perypetiach Maszy w szkole podczas lekcji matematyki. Następnie przedszkolaki zapoznały się  z kolejną częścią książki "W razie czego dzwoń". To opowiadanie miało ważny przekaz edukacyjny. Dzięki niemu dzieci uświadomiły sobie, że nie powinno się wykorzystywać przyjaciela, a o pomoc należy prosić tylko wtedy, kiedy naprawdę jej potrzebujemy. W podziękowaniu za piękne czytanie przedszkolaki zaśpiewały pani Magdzie piosenkę pt. "Chodzi marzec".

Pan Tomek czyta w gr I

21 marca grupę I odwiedził tata Zosi Staszewskiej. Pan Tomek przybył do nas aby wziąć udział w naszej akcji Cała Polska czyta dzieciom. Wraz ze swoją córeczką przeczytał nam dwie wspaniałe opowieści:" Samotna misja Ani” oraz "Ubranko motyla". Serdecznie dziękujemy za wizytę!

Mama Julki Jarockiej czyta w grupie III

W piątek 3 marca, w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", grupę III odwiedziła mama Julii Jarockiej - p. Edyta. Przeczytała dzieciom ulubioną bajkę swojej córki - "Zaklęta żabka" ilustrowaną niezwykle barwnymi obrazkami. Na zakończenie spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę "Wkrótce wiosna". Pani Edytce jeszcze raz serdecznie dziękujemy.