Od zawsze naszym priorytetem jest dobro dziecka.

Nasze przedszkole to placówka o wieloletniej tradycji. Każdego dnia dokładamy starań, aby Państwa Pociechy czuły się tu jak w domu. Chcemy zapewnić dzieciom bezpieczne dorastanie i umożliwić im wszechstronny rozwój, tak, aby wchodząc w szkolny etap życia były do niego dobrze przygotowane. Stawiamy na twórczość i kreatywność Waszych dzieci. Otwieramy je na świat i uczymy optymizmu.

slider image slider image slider image slider image slider image

W ramach Innowacji Pedagogicznej „Mój najlepszy przyjaciel - książka”, w poniedziałek trzeciego kwietnia dzieci z grupy IV spotkały się z panią Iwoną Czyżewską bibliotekarką z Książnicy Podlaskiej Nr 15 w Białymstoku.

            Na spotkaniu o tematyce poświęconej Świętom Wielkanocnym, pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o zwyczajach wielkanocnych, takich jak: malowanie jajek, święcenie potraw, śmigus - dyngus. Dzieci dowiedziały się jakie produkty powinny znaleźć się w koszyczku ze święconką i co one symbolizują.

            Następnie dzieci z uwagą wysłuchały wierszy ks. Jana Twardowskiego z książki pt. „Tradycje świąt dorocznych” z serii „Tak żyli ludzie w dawnej Polsce” oraz kilka utworów z książki „Boży roczek” Ewy Szelburg-Zarembiny. Dzieci zainspirowane wysłuchanymi utworami opowiadały o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych w swoich domach.

            Na zakończenie spotkania wszyscy złożyliśmy sobie świąteczne życzenia.

Święta po to przychodzą, żeby nauczyć się więcej miłości.

Są po to, żeby po Wielkanocy być lepszym niż przed Wielkanocą.

/ks. Jan Twardowski/