Od zawsze naszym priorytetem jest dobro dziecka.

Nasze przedszkole to placówka o wieloletniej tradycji. Każdego dnia dokładamy starań, aby Państwa Pociechy czuły się tu jak w domu. Chcemy zapewnić dzieciom bezpieczne dorastanie i umożliwić im wszechstronny rozwój, tak, aby wchodząc w szkolny etap życia były do niego dobrze przygotowane. Stawiamy na twórczość i kreatywność Waszych dzieci. Otwieramy je na świat i uczymy optymizmu.

slider image slider image slider image slider image slider image

7 października, wykorzystując wizytę pana Tomka - taty Zuzi, zaprosiliśmy Go do wzięcia udziału w naszej innowacji pedagogicznej i przeczytanie dzieciom utworu Marii Konopnickiej pt. Stefek Burczymucha". Dzieciom interpretacja naszego goscia przypadła bardzo do gustu i miały z niej wiele frajdy. Dziękujemy!

W październiku grupa IV powróciła po wakacyjnej przerwie do realizacji innowacji pedagogicznej Mój najlepszy przyjaciel - książka.

W tym miesiącu zapoznamy przedszkolaki z sylwetką oraz twórczością Marii Konopnickiej. W ramach innowacji, przewidujemy następujące zadania:

1.      Zapoznanie dzieci z twórczością Marii Konopnickiej.

2.      Czytanie dzieciom wierszy Marii Konopnickiej przez panie nauczycielki: ,,Co słonko widziało”, ,,Stefek Burczymucha”, ,,Pranie”, ,,Zła zima”, ,,Muchy samochwały”, ,,Bocian”, ,,Sposób na laleczkę”, ,,Pojedziemy w cudny kraj”, ,,Jabłonka”, ,,Ogródek”.

3.      ,,Dawne gry i zabawy dzieci” - zapoznanie dzieci z grami i zabawami sprzed lat: gra klasy, gra w gumę, gra w cymbergaja itd. Wspólna zabawa w gry naszych rodziców.

4.      ,,W co się bawili nasi rodzice?” - zaproszeni rodzice opowiadają o swoich zabawach z lat dziecięcych.

5.      Zaproszenie rodziców do głośnego czytania dzieciom wierszy.

We wtorek, 25 października w ramach innowacji pedagogicznej „Mój najlepszy przyjaciel - książka”, grupę IV odwiedziła pani bibliotekarka z Książnicy Podlaskiej nr 5 przy ulicy Pułaskiego, biblioteka mieści się w Szkole Podstawowej nr 50. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o twórczości Marii Konopnickiej, autorki wielu tomików wierszy dla dzieci np. „Co słonko widziało”, „Najpiękniejsze wiersze dla dzieci”, a także utworów „Na jagody”, „O Janku Wędrowniczku”. Poetka w swoich wierszach odkrywa przed dziećmi świat wiejskiej przyrody, lasy, w których żyją zwierzęta. Dzieci za sprawą jej wierszy poznają uroki czterech pór roku oraz piękno otaczającej przyrody. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom kilka wierszy z tych tomików, były to między innymi: „Pojedziemy w cudny kraj”, „Jesienią”, „Przy mrowisku”, „Pan Zielonka” oraz „Zamiary Stasia”. Na koniec dzieci mogły obejrzeć książki, przyniesione przez panią z biblioteki. Z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki, wspominając jej bohaterów. Spotkanie upłynęło w miłej i życzliwej atmosferze. Pani z biblioteki serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.

W październiku oprócz czytania utworów Marii Konopnickiej, w ramach naszej innowacji pedagogicznej, pokazujemy dzieciom jak i w co bawili się kiedyś ludzie. Grupa IV zaprosiła p. Magdalenę - mamę Michała do podzielenia się swoimi wspomnieniami. Pani Magda opowiedziała o swojej ulubionej zabawie w chowanego, grze w gumę, w palanta, oraz wraz z dziećmi pobawiła się w zabawy ze śpiewem: Stary niedźwiedź  Baloniku nasz malutki. Mama Michała przeczytała również dzieciom dwa wierszyki Marii Konopnickiej : ukochanego przez przedszkolaki "Stefka Burczymuchę" oraz milutkie "Krasnoludki". Dziękujemy!

W ramach Innowacji Pedagogicznej „Książka - mój najlepszy przyjaciel” w poniedziałek dwunastego grudnia dzieci z IV grupy gościły wyjątkową osobę - białostocką pisarkę Katarzynę Janowicz -Timofiejew. Autorkę takich książek jak: „Kotek w autobusie”, „Laleczka”, „Gwiazdka Antosia”, „Opowieści Gawrona”, „Jak babcia Ada czytała wiersze”, „Albertynka”. Podczas spotkania dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanych przez pisarkę historyjek, opisujących przygody małych bohaterów, towarzyszących im zwierząt, w otoczeniu zmieniającej się przyrody. Pani Kasia wytłumaczyła dzieciom jak powstają książki i na czym polega zawód pisarza. Dzieci chętnie włączały się do rozmowy z pisarką - emanującą ciepłem i życzliwością. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze dziecięcego zaciekawienia. Niewątpliwie pobudziło wyobraźnię dzieci i dostarczyło im wiele radości. Pani Kasi serdecznie dziękujemy za spotkanie i życzymy owocnej pracy. Książki pani Katarzyny są wydane przez wydawnictwo Niebieska Mrówka. Na stronie internetowej wydawnictwa www.niebieska-mrowka.pl zamieszczone są opisy z ilustracjami wspomnianych książeczek.