Od zawsze naszym priorytetem jest dobro dziecka.

Nasze przedszkole to placówka o wieloletniej tradycji. Każdego dnia dokładamy starań, aby Państwa Pociechy czuły się tu jak w domu. Chcemy zapewnić dzieciom bezpieczne dorastanie i umożliwić im wszechstronny rozwój, tak, aby wchodząc w szkolny etap życia były do niego dobrze przygotowane. Stawiamy na twórczość i kreatywność Waszych dzieci. Otwieramy je na świat i uczymy optymizmu.

slider image slider image slider image slider image slider image

       W ramach innowacji pedagogicznej "Mój najlepszy przyjaciel - książka" grupa IV zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Moja książeczka” dla dzieci z grupy IV i V. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie książeczki i przedstawienie jej rozwiązania w formie plastycznej w formacie A 3 lub A 4, dowolną techniką plastyczną. Wpłynęło dużo prac plastycznych.

Nagrody, w postaci książek oczywiście,  otrzymali:

Jakub Kalinowski

Łukasz Czyż

Marcelina Maksymczuk

Magdalena Wiśniewska

Weronika Iwanowicz

Gratulujemy!

W ramach Innowacji Pedagogicznej „Mój najlepszy przyjaciel - książka”, w poniedziałek trzeciego kwietnia dzieci z grupy IV spotkały się z panią Iwoną Czyżewską bibliotekarką z Książnicy Podlaskiej Nr 15 w Białymstoku.

            Na spotkaniu o tematyce poświęconej Świętom Wielkanocnym, pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o zwyczajach wielkanocnych, takich jak: malowanie jajek, święcenie potraw, śmigus - dyngus. Dzieci dowiedziały się jakie produkty powinny znaleźć się w koszyczku ze święconką i co one symbolizują.

            Następnie dzieci z uwagą wysłuchały wierszy ks. Jana Twardowskiego z książki pt. „Tradycje świąt dorocznych” z serii „Tak żyli ludzie w dawnej Polsce” oraz kilka utworów z książki „Boży roczek” Ewy Szelburg-Zarembiny. Dzieci zainspirowane wysłuchanymi utworami opowiadały o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych w swoich domach.

            Na zakończenie spotkania wszyscy złożyliśmy sobie świąteczne życzenia.

Święta po to przychodzą, żeby nauczyć się więcej miłości.

Są po to, żeby po Wielkanocy być lepszym niż przed Wielkanocą.

/ks. Jan Twardowski/

W ramach Innowacji Pedagogicznej „Mój najlepszy przyjaciel - książka” w środę pierwszego marca grupę IV odwiedziła mama Szymona. Pani Basia przeczytała dzieciom utwory podlaskiej pisarki Małgorzaty Szyszko-Kondej. Autorki wielu utworów dla dzieci takich jak: „Gdzie ucieka czas taty?”, „Sejf z milionem w środku, czyli bestseller III b”, „O czym skrzypi szuflada, o czym mruczy kot”, a także autorki musicalu „Bal na strychu”.

Mama Szymona przeczytała dzieciom kilka wierszy tej pisarki, były to między innymi:  „Dom”, „Rysunek mamy” „Czarodziejka”, „Co to jest czas”, „Kąpiel słonia”, „Komputer”. Pani Basi serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas.

W ramach realiziacji innowacji pedagogicznej "Mój najlepszy przyjaciel- książka", dzieci z grupy IV w ostatnich tygodniach poznają twórców podlaskich. W związku z tym nasze przedszkole 8 marca odwiedziła dr Anna Nosek z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku. Pani Ania zawodowo zajmuje się literaturą dla dzieci i młodzieży i spotkała się z nami, aby poczytać wiersze podlaskich poetów. Przedszkolaki usłyszały wierszyki J. Myślińskiej, J.Herman, Małgorzaty Szyszko - Kondej. Zwieńczeniem spotkania były wspaniałe, wierszowane zagadki pani E. Sadowskiej. Pani Ania przygotowała również dzieciom niespodzianki: małe słodkości i wiosenne kolorowanki.

Pani Ani składamy gorące podziękowania za wspaniałe spotkanie!

W ramach Innowacji Pedagogicznej „Książka - mój najlepszy przyjaciel” w poniedziałek dwunastego grudnia dzieci z IV grupy gościły wyjątkową osobę - białostocką pisarkę Katarzynę Janowicz -Timofiejew. Autorkę takich książek jak: „Kotek w autobusie”, „Laleczka”, „Gwiazdka Antosia”, „Opowieści Gawrona”, „Jak babcia Ada czytała wiersze”, „Albertynka”. Podczas spotkania dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanych przez pisarkę historyjek, opisujących przygody małych bohaterów, towarzyszących im zwierząt, w otoczeniu zmieniającej się przyrody. Pani Kasia wytłumaczyła dzieciom jak powstają książki i na czym polega zawód pisarza. Dzieci chętnie włączały się do rozmowy z pisarką - emanującą ciepłem i życzliwością. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze dziecięcego zaciekawienia. Niewątpliwie pobudziło wyobraźnię dzieci i dostarczyło im wiele radości. Pani Kasi serdecznie dziękujemy za spotkanie i życzymy owocnej pracy. Książki pani Katarzyny są wydane przez wydawnictwo Niebieska Mrówka. Na stronie internetowej wydawnictwa www.niebieska-mrowka.pl zamieszczone są opisy z ilustracjami wspomnianych książeczek.

 

X

Szanowna/y Pani/Panie,

Z dniem 25 maja 2018 r. na terytorium Polski rozpoczęło się stosowanie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO), które reguluje zasady przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym oraz w trosce o ochronę Pani/Pana danych osobowych przedstawiamy następującą informację, dotyczącą przetwarzania danych osobowych w Przedszkolu Samorządowym nr 7 „Kasztanowy Zakątek” w Białymstoku, ul. Bydgoska 4, 15-380 Białystok:

  1. Przedszkole Samorządowe nr 7 „Kasztanowy Zakątek” w Białymstoku, gromadzi i przetwarza dane osobowe na podstawie i w granicach przepisów prawa, w szczególności prawa oświatowego i kodeksu pracy w celu realizacji zadań statutowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 7 „Kasztanowy Zakątek” w Białymstoku.
  3. Przedszkole co do zasady nie udostępnia danych osobowych innym odbiorcom, poza ustawowo uprawnionym lub właściwym do rozpatrzenia wnoszonych spraw.
  4. Każdej osobie, w zakresie wynikającym z przepisów prawa, przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie.
  5. Dane osobowe będę przechowywane przez okres niezbędny dla realizacji spraw, a po tym okresie dla celów i przez czas oraz w zakresie wymaganym przez przepisy prawa.
  6. Przedszkole nie gromadzi i nie przetwarza danych osobowych w celach marketingowych oraz zautomatyzowanego przetwarzania w celu profilowania osób.
  7. W przypadku wątpliwości związanych z przetwarzaniem danych osobowych, każda osoba może zwrócić się do Przedszkola z prośbą o udzielenie informacji. Niezależnie, każdemu przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Punkt informacyjny dotyczący danych osobowych znajduje się w siedzibie PS nr 7 „Kasztanowy Zakątek”. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych: tel.: 85 742 14 28 lub pocztą elektroniczną: iodps7@wp.pl