Od zawsze naszym priorytetem jest dobro dziecka.

Nasze przedszkole to placówka o wieloletniej tradycji. Każdego dnia dokładamy starań, aby Państwa Pociechy czuły się tu jak w domu. Chcemy zapewnić dzieciom bezpieczne dorastanie i umożliwić im wszechstronny rozwój, tak, aby wchodząc w szkolny etap życia były do niego dobrze przygotowane. Stawiamy na twórczość i kreatywność Waszych dzieci. Otwieramy je na świat i uczymy optymizmu.

slider image slider image slider image slider image slider image

„BARDZO WAŻNY TYDZIEŃ” w miesiącu lutym

Spotkanie integracyjno-informacyjne

W trakcie spotkania przedstawiłyśmy podstawowe założenia dotyczące przebiegu wprowadzanej właśnie innowacji pedagogicznej. Rodzice oraz ich  pociechy mieli także szansę poznać kilka z zabaw, które będą towarzyszyć nam w trakcie przeprowadzania projektu.

BOHATEROWIE LUTEGO

Pierwszy tydzień należał do Lenki i Zuzi. Atrakcją tego tygodnia było spotkanie z tatą Lenki. W poniedziałek i wtorek dzięki przygotowanym wspólnie z rodzicami drzewom rodziny przedszkolaki poznały najbliższych obu dziewczynek. Dzieci zadawały pytania które w znacznym stopniu dotyczyły wieku rodziców, ciotecznego i stryjecznego rodzeństwa. Atrakcję w tym tygodniu przygotował tato Lenki, który w przystępny sposób opowiedział przedszkolakom o naszym układzie słonecznym. Pan Kubaz pasją i wielkim znawstwem przekazał dzieciom w jaki sposób poruszają się planety, jak poruszają się asteroidy i kiedy stają się (nazywamy je) meteorytami.

W drugim tygodniu lutego z przywilejów korzystała Gabrysia i Krzyś P. W środę, po południu (co staje się tradycją), dzięki przygotowanemu z rodzicami plakatowi „Ulubione…”, koledzy poznali zainteresowania dwójki bohaterów. Przedszkolaki dzieliły się spostrzeżeniami, zadawały pytania, odkrywały podobieństwa. Tym razem gościliśmy tatę Krzysia. Pan Tomek opowiedział przedszkolakom o swojej pracy związanej ze sprzedażą maszyn rolniczych oraz o pracy na gospodarstwie. Przywiózł także traktorek „Zetor”, aby każde dziecko mogło przekonać się, że prowadzenie traktoru to wcale nie łatwa sprawa.

Adelka i Krzysztof (tak chciał, by go nazywać) byli bohaterami ostatniego tygodnia lutego. Tradycyjnie, w poniedziałek i wtorek przedszkolaki poznały członków rodziny naszej dwójki, a w środę ich zainteresowania. Gościem którego poznali nasi wychowankowie była babcia Adelki. Pani Olimpia pokazała dzieciom cuda, które wyczarowała na drutach. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały skąd powstał pomysł samodzielnego przygotowywania ubrań, poznały różne wzory, ściegi oraz miały możliwość sprawdzić ich miękkość i komfort noszenia.

Zabawy kończące I edycję

Ostatni tydzień był okazją do uczczenia naszych bohaterów.  Zaczęło się od sprawdzianu na bohatera (wypicie soku z cytryny i pokazanie uśmiechu). Następnie był toast za ich zdrowie wyciśniętym wcześniej sokiem z ananasa. Później  zabawy z chustą, tańce, zabawa integrująca „ptaki” itp.

Iście królewską ucztę na cześć Bohaterów pomogli przygotować rodzice „wybrańców”. Na stole oprócz własnych wypieków były oczywiście owoce.

 Na zakończenie cała szóstka otrzymała:

Albumy - prace wykonane przez kolegów z grupy wraz z zapisanymi „miłymi słowami” (wypowiedzianymi specjalnie do bohaterów).

Dyplomy, na których umieszczone są ich portrety wykonane przez rówieśników oraz wybrany podpis (dyplom fajnego chłopca, ładnej, bombowej wyjątkowej itp.dziewczynki).