Od zawsze naszym priorytetem jest dobro dziecka.

Nasze przedszkole to placówka o wieloletniej tradycji. Każdego dnia dokładamy starań, aby Państwa Pociechy czuły się tu jak w domu. Chcemy zapewnić dzieciom bezpieczne dorastanie i umożliwić im wszechstronny rozwój, tak, aby wchodząc w szkolny etap życia były do niego dobrze przygotowane. Stawiamy na twórczość i kreatywność Waszych dzieci. Otwieramy je na świat i uczymy optymizmu.

slider image slider image slider image slider image slider image

BOHATEROWIE KWIETNIA

Na początku kwietnia z przywilejów korzystała Maja wraz z Szymonem B. Tradycyjnie pierwszego i drugiego dnia bohaterowie posiłkując się przygotowanym z rodzicami „drzewem rodziny” mówili o najbliższych, udzielali odpowiedzi na dociekliwe pytania kolegów.

We środę Szymon z dumą prezentował pomysł umieszczenia na plakacie własnych marzeń (stały się one inspiracją dla pozostałych dzieci).

W tym tygodniu gościliśmy mamę Mai. Pani Ewa, uszczęśliwiła dzieci kolorowankami  ulubionych postaci oraz zainspirowała przedszkolaki do tworzenia wzorów specjalnymi pisakami na wcześniej upieczonych ciasteczkach. Kolejnego dnia, ulubione książeczki dziewczynki przeczytał jej tato.

Kolejnymi wylosowanymi byli: Amelka i Dawid. We środę, (co stało się tradycją) dzięki przygotowanemu z rodzicami plakatowi „Ulubione…”, koledzy poznali ich zainteresowania dzielili się spostrzeżeniami, zadawali pytania, odkrywali podobieństwa. Przedszkolaki rysując przykładają coraz większą wagę do tego co robią i czy jest to ważne dla tego, komu ją dedykują. Chętnie pytają bohatera o zdanie odnośnie rysunku. Z kolei bohaterowie z dumą przechadzają się między rysującymi udzielając pochwał, wskazówek do dalszej pracy lub po prostu je akceptując. Tego dnia następuje tradycyjne losowanie następców.

Olga i Szymon G. zamykali poczet bohaterów kwietnia. W trakcie kilku tygodni trwania naszej innowacji zauważyć można znaczny postęp w zakresie umiejętności rysowania przez naszych wychowanków portretu (ćwiczenie czyni mistrzem).

W tym tygodniu odwiedziły nas dwie panie. Babcia Olgi p. Gienia jest zagorzałą czytelniczka i tę pasję przekazuje swojej wnuczce. Nas również zachęcało do lektury przynosząc książkę z przedszkolnej wypożyczalni. Olga chętnie prezentowała kolegom ilustracje czytanej przez babcię książki o dobrym zachowaniu. Mama Szymona G., pani Marta opowiadała dzieciom o transporcie kolejowym. Po tej wizycie dzieci częściej sięgają po klocki z torami i wykorzystują zdobytą wiedzę w zabawie.

Jedną z chętnie wybieranych zabaw w ramach tygodnia jest otwieranie „paczki”, a poszukiwanie sposobów rozpakowania budzi wśród dzieci wiele radości co widać na zdjęciach.

Zabawy kończące III edycję

W ostatnich dniach kwietnia odbyła się uroczystość przygotowana na cześć dzieci będących bohaterami tego miesiąca. W przeddzień samodzielnie wykonali własne korony (niektórzy nie zdejmowali ich nawet w trakcie zabaw klockami).

Przygotowania do Królewskiej uczty rozpoczęły się już rano. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w robieniu soku z jabłek i marchwi, wyciskaniu cytryny itp. Kolejnym etapem było wykonanie sernika.

Tradycji stało się za dość: bohaterowie zaprezentowali uśmiechy po wypiciu soku z cytryny.

Wszyscy sześcioro otrzymali dyplomy, (współautorami dyplomów są koledzy rysujący portrety) oraz pamiątkowe albumy.

Spotkanie z rodzicami zaplanowane na ten miesiąc przebiegało w niecodziennej atmosferze. Udało nam się zaskoczyć rodziców wcześniej przygotowanym poczęstunkiem i zaproszeniem na herbatę, a nie jak zwykle „zagonieniem” ich do ciężkiej pracy. Nie uniknęli jednak tego ostatniego… za co serdecznie im DZIĘKUJEMY