Od zawsze naszym priorytetem jest dobro dziecka.

Nasze przedszkole to placówka o wieloletniej tradycji. Każdego dnia dokładamy starań, aby Państwa Pociechy czuły się tu jak w domu. Chcemy zapewnić dzieciom bezpieczne dorastanie i umożliwić im wszechstronny rozwój, tak, aby wchodząc w szkolny etap życia były do niego dobrze przygotowane. Stawiamy na twórczość i kreatywność Waszych dzieci. Otwieramy je na świat i uczymy optymizmu.

slider image slider image slider image slider image slider image

BOHATEROWIE MAJA

To był wyjątkowo długi tydzień…

Natalka i Emilkanie tylko miały przerwę od wylosowania ich przez poprzedników ale też ich tydzień przedłużył się. Dziewczynki miały możliwość doświadczyć jaki wpływ na nasze działania i plany mają nieprzewidziane czynniki. Miały za to szansę dłużej niż pozostali stać w pierwszej parze itp.

W tym „tygodniu” gościliśmy tatę Emilki, p. Tomasza, który opowiedział dzieciom czym jest Unia Europejska, zapoznał z wyglądem i znaczeniem flagi. Pokazał przedszkolakom flagi różnych krajów europejskich, wyjaśnił znaczenie poszczególnych barw oraz umiejscowił je na mapie a także w przystępny sposób omówił cechy charakterystyczne wybranych krajów.

Z kolei mama Natalki, przyprowadziła pupila. Pani Eliza rozmawiała z  dziećmi odnośnie potrzeb psa oraz poruszyła bardzo ważną kwestię - odpowiedzialność za zwierzęta którymi się zajmujemy. Dzieci miały okazję zobaczyć pokaz posłuszeństwa psa wobec opiekuna.

BOHATEROWIE CZERWCA

W czerwcu tydzień (a właściwie dwa i pół - dwie dziewczynki się rozchorowały), należał do Ani, Julii Sandry.

Będąc bohaterkami zarówno Ania jak i Julia miały okazję często współpracować. Dziewczynki pomagały sobie w przygotowaniu i uzupełnieniu plakatu o zainteresowaniach, wspólnie dyżurowały itp. Wiele radości sprawiły im i ich kolegom zabawy integrujące, które wybierały bohaterki.

 Dziewczynki wykazały się niezwykłą cierpliwością czekając na własną kolej bycia Bohaterem tygodnia. Dlatego też jako ostatnio wybrane uzyskały przywilej stania w pierwsze w parze do początku wakacji.

Pomimo przedłużającej się nieobecności Sandry dzieci pamiętały również niej i narysowały portrety z pamięci.

Zabawy kończące ostatnią edycję

Sprawdzian na bohatera dziewczynki zdały prezentując lekko kwaśny uśmiech. Naszych Bohaterów uczciliśmy bawiąc się tym razem w Indian. Przedszkolaki założyły przygotowane wspólnie z rodzicami stroje, tańczyły do muzyki rdzennych Indian itp. Ciekawym doświadczeniem było nadawanie sobie indiańskich imion.

Tradycyjnie dzieci przygotowały koktajle mleczne z bananów i truskawek, którymi wznieśliśmy toast za zdrowie Bohaterów.

Dużym zainteresowaniem wychowanków cieszyły się dyplomy i albumy, które otrzymali bohaterowie.