Od zawsze naszym priorytetem jest dobro dziecka.

Nasze przedszkole to placówka o wieloletniej tradycji. Każdego dnia dokładamy starań, aby Państwa Pociechy czuły się tu jak w domu. Chcemy zapewnić dzieciom bezpieczne dorastanie i umożliwić im wszechstronny rozwój, tak, aby wchodząc w szkolny etap życia były do niego dobrze przygotowane. Stawiamy na twórczość i kreatywność Waszych dzieci. Otwieramy je na świat i uczymy optymizmu.

slider image slider image slider image slider image slider image

ubiegłym tygodniu w grupie IV i odbyły się zajęcia programu edukacyjnego pt. ,,Skąd się biorą produkty ekologiczne?”.

Celem tego programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy dzieci na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych u dzieci od najmłodszych lat.

Główne założenie programu:

  • zrozumienie czym jest rolnictwo i produkty ekologiczne;

  • kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych;

  • propagowanie zdrowego stylu życia;

  • zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o  nawykach higieniczno-zdrowotnych.

Podczas zajęć w przedszkolu dzieci poznały wiele produktów ekologicznych oraz znaczek ,,Eko” jaki znajduje się na opakowaniu tych produktów. Obejrzały film pt. ,,Skąd się biorą produkty ekologiczne?” - uważnie śledząc proces ich powstawaniaWspólnie utworzyły - ,,Piramidę zdrowego żywienia i stylu życia” oraz analizowały jej zawartość. Na zakończenie zajęć dzieci nadawały sobie  nowe ,,Eko imiona”. Wszystkie dzieci biorące udział w zajęciach otrzymały przygotowaną dla nich publikację.

Z tego wniosek jest logiczny, że wybieram produkt… EKOLOGICZNY!

 

Grupa V

ZAJECIA 1 

ZAJĘCIA 2

 

Grupa IV

ZAJĘCIA 1 i 2