Od zawsze naszym priorytetem jest dobro dziecka.

Nasze przedszkole to placówka o wieloletniej tradycji. Każdego dnia dokładamy starań, aby Państwa Pociechy czuły się tu jak w domu. Chcemy zapewnić dzieciom bezpieczne dorastanie i umożliwić im wszechstronny rozwój, tak, aby wchodząc w szkolny etap życia były do niego dobrze przygotowane. Stawiamy na twórczość i kreatywność Waszych dzieci. Otwieramy je na świat i uczymy optymizmu.

slider image slider image slider image slider image slider image
Przedszkolaki z grupy V w roku szkolnym 2020/2021 biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacji prozdrowotnej "Zdrowo jem, więcej wiem", prowadzonym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Projekt ten został objęty wyłącznym Honorowym Patronatem małżonki Prezytenta RP, pani Agaty Kornhauser-Dudy. 
Projekt został stworzony w odpowiedzi na niepokojące dane dotyczące rosnącej liczby dzieci w Polsce z nieprawidłową masą ciała. Realizacja projektu ma na celu kreowanie u dzieci prawidłowych postaw dotyczących zdrowego żywienia oraz promowanie aktywności fizycznej.

Główne cele projektu to: • wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania; • przekazywanie wiedzy na temat produktów zdrowych i dla zdrowia szkodliwych; • uświadomienie związku pomiędzy żywieniem a występowaniem wielu chorób i dolegliwości; • podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej; • kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny.
W trosce o zdrowie naszych dzieci przystąpiliśmy do projektu. Spodziewamy się, że dzięki temu dzieci nauczą się zasad zdrowego odżywiania i będą je stosować w codziennym życiu. Wzrośnie świadomość rodziców na temat znaczenia doboru właściwych produktów odżywczych oraz codziennej aktywnści fizycznej dla utrzymania zdrowia.

Zajęcia 1

Nasza grupa już dużo wie na temat zdrowego stylu życia, lecz z przyjemnością poszerza swoją wiedzę w tym zakresie. Podczas zajęć dzieci poznały wartości odżywcze wybranych warzyw i owoców. Dowiedziały się, że witaminy i minerały są bardzo ważnym składnikiem dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, a owoce i warzywa są ich doskonałym źródłem. Podczas pierwszych zajęć:

• oglądaliśmy i nazywaliśmy warzywa i owoce zgromadzone w naszej sali (przyniesione z domu), omawialiśmy ich kształt, kolor, smak oraz wartości odżywcze (witaminy i minerały);

• wyjaśnialiśmy dlaczego należy jeść warzywa i owoce (są zdrowe, mają dużo witamin, są smaczne, można zastąpić nimi słodycze, itp.)

• dzieci odwrócone tyłem do tablicy odgadywały jakie warzywo lub owoc przedstawia umieszczony na niej rysunek, zadając pozostałym dzieciom pytania dotyczące wyglądu tego warzywa lub owocu; • mając zasłonięte oczy dzieci rozpoznawały i nazywały wybrane warzywo lub owoc poprzez dotyk;

• z przyniesionych warzyw i owoców układaliśmy różne wzory, postacie, ludziki;

• dzieci oglądały obrazki warzyw, segregowały je według grup kolorów (czerwone, zielone, pomarańczowe, itd.), nazywały je, a następnie pod obrazkami umieszczały napisy z nazwami tych warzyw; • dzieci z radością bawiły się w zabawę "sałatka jarzynowa", w której dzieci podzielone na odpowiednie warzywa, po ich wywołaniu zmieniały swoje miejsca na krzesłach;

• dzieci w kartach pracy rysowały: dwa warzywa w kolorze pomarańczowym, dwa w kolorze zielonym oraz swoje ulubione warzywo.