Od zawsze naszym priorytetem jest dobro dziecka.

Nasze przedszkole to placówka o wieloletniej tradycji. Każdego dnia dokładamy starań, aby Państwa Pociechy czuły się tu jak w domu. Chcemy zapewnić dzieciom bezpieczne dorastanie i umożliwić im wszechstronny rozwój, tak, aby wchodząc w szkolny etap życia były do niego dobrze przygotowane. Stawiamy na twórczość i kreatywność Waszych dzieci. Otwieramy je na świat i uczymy optymizmu.

slider image slider image slider image slider image slider image

Dzieci z III i V grupy zaangażowały się w akcję "Marzycielska poczta". Postanowiły pomóc innym dzieciom pisząc i rysując listy. Poznaliśmy Natalkę chorą na zespół Downa, która mieszka w Brzegu. Dziewczynka uwielbia dostawać listy. Nasze przedszkolaki dowiedziały się co Natalka lubi robić, czym się bawić i o czym marzy, bez zastanowienia młodsze narysowały jej laurki a starsze zmierzyły się z pisaniem prawdziwych listów. Natalka w tym tygodniu ma urodziny - naszymi listami sprawimy jej ogromną radość.

14 lutego, dzieci z grupy IV podejmowały kolejne działania w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Witaminki dla rodzinki". Zadaniem dzieci było wykonanie rogalików z wykorzystaniem powideł z "domowej spiżarni". Poznały korzyści płynące ze spożywania samodzielnie wykonanych produktów (bez konserwantów, bez polepszaczy smakowych, bez barwników, z ograniczoną ilością cukru). Dużą frajdę sprawiła dzieciom degustacja własnoręcznie "ulepionych" rogalików oraz możliwość poczęstowania nimi swoich rodziców.

Rodziców, których dzieci będą kontynuować naukę w naszym przedszkolu, prosimy o podpisanie delkaracji kontynuacji do dnia 22 lutego 2018r. Deklaracje będą od jutra dostępne u Pań w grupach.

Dnia 7.02.2018 dzieci z grupy III, IV i V wzięły udział w spotkaniu z panią Anną Suchowolec - pracownikiem Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Pani Anna przedstawiła prezentację multimedialną nt. "Ptasie obyczaje". Wszystkie przedszkolaki z zainteresowaniem przyswajały wiadomości dotyczące typowych zachowań wybranych gatunków ptaków w poszczególnych porach roku. Dzieci dowiedziały m.in. w jaki sposób ptaki wiosną szukają partnerów, dlaczego latem ptaki są bardzo zajęte, co to są ptasie sejmiki oraz dlaczego nasi skrzydlaci przyjaciele zimą nie marzną. Na zakończenie spotkania pani Anna przypomniała o potrzebie "mądrego" dokarmiania ptaków ich ulubionymi smakołykami lub specjalnie przygotowaną ptasią karmą.

W związku ze zbliżającą się rekrutacją, 20 lutego 2018r zapraszamy wszystkich zainteresowanych ofertą edukacyjną "Kasztanowego Zakątka" na dzień otwarty, Oczekujemy na Państwa w godzinach od 9.00 do 11.00 oraz od 14.00 do 16.00. Zapraszamy!