Od zawsze naszym priorytetem jest dobro dziecka.

Nasze przedszkole to placówka o wieloletniej tradycji. Każdego dnia dokładamy starań, aby Państwa Pociechy czuły się tu jak w domu. Chcemy zapewnić dzieciom bezpieczne dorastanie i umożliwić im wszechstronny rozwój, tak, aby wchodząc w szkolny etap życia były do niego dobrze przygotowane. Stawiamy na twórczość i kreatywność Waszych dzieci. Otwieramy je na świat i uczymy optymizmu.

slider image slider image slider image slider image slider image

W ubiegłym tygodniu przedszkolaki z "Kasztanowego Zakątka" miały okazję obejrzeć spektakl teatralny "Ostatnie drzewo" grupy tatralnej Zaczarowany Świat z Torunia. Bajka w ciekawy sposób przedstawiła potrzebę troski o przyrodę.

W ubiegłym tygodniu przedszkolaki, mimo deszczu, na zaproszenie Pana Jacka, wybrały się na Politechnikę. Dzieci zwiedziły małe muzeum techniki, a następnie w trakcie doświadczeń poszukiwały odpowiedzi na kilka pytań. Dlaczego niebo jest niebieskie? Jakiego koloru jest słońce? Jak powstaje tęcza? Sprawdzały także przejście przez czarodziejskie lustro :)

Panu Jackowi bardzo dziękujemy za wspaniałą lekcję.

Pierwsze powiewy wiosny zachęciły dzieci z grupy III do założenia hodowli roślin w doniczkach. Przedszkolaki najpierw dowiedziały się, co jest potrzebne roślinom do ich wzrostu. Następnie nasypały ziemię do doniczek i posiały w nich nasionka: szczypiorku, sałaty i fasoli. Na koniec nasionka podlały wodą, a teraz z niecierpliwością czekają, aż ukażą się pierwsze roślinki.

13 marca przedszkolaki z Kasztanowego Zakątka wzięły udział w audycji muzycznej pt. "Kto Ty jesteś?". Muzycy w zabawny i humorystyczny sposób "przewieźli" dzieci po Posce, zgodnie z biegiem Wisły. Przedstawiono tradycje, regiony geograficzne i związane z nimi tańce i muzykę.

W ramach realizacji projektu edukacyjnego "Nietypowe święta" w lutym, dzieci z grupy V obchodziły "Święto Służby Więziennej". W związku z tym, odwiedził nas p. Mariusz, funkcjonariusz służby więziennej, który przygotował dla dzieci prezentację "Służba więzienna" oraz pokaz slajdów "Zajęcia osadzonych". Dzieci uczestniczyły też w wielu zabawach utrwalających poznawane treści, m.in. "Jaka to broń?" oraz w ćwiczeniach sprawnościowych.

 
Głównym punktem obchodów "Światowego Dnia Radia" była wycieczka do rozgłośni Polskiego Radia Białystok. Dzieci miały mozliwośc poznania specyfiki pracy dziennikarzy, montażystów nagrań, redaktorów. Zwiedziły wystawę stałą "Radioodbiorniki na przełomie lat" oraz bogato wyposażoną fonotekę radia. Dzięki uprzejmości pracowników radia, mogły zobaczyć "Jak wygląda głos?". Po powrocie do przedszkola dzieci odgrywały scenki dramowe "Jestem dziennikarzem".
 
 
Z kolei "Dzień Baterii" rozpoczęliśmy od rozmowy na temat "Kto wynalazł baterie?". Następnie dzieci rysowały urządzenia działające na baterie, poznały budowę baterii oraz ich rodzaje. Dzieci obejrzały film "System zbierania i recyklingu zużytych baterii i akumulatorów". Zwięczeniem obchodów tego święta było kolorowanie ilustracji "Jestem Eko".
 
 
Ostatnie święto, jakie obchodziliśmy w lutym to "Dzień Niedźwiedzia Polarnego", w ramach którego dzieci obejrzały film edukacyjny "Zwierzęta w Arktyce". Poznały wiele ciekawostek o niedźwiedziu polarnym, porównywały go z niedźwiedziem brunatnym, na mapie świata zaznaczały miejsca występowania obu zwierząt. Ponadto wykonały pocztówkę urodzinową dla niedźwiedzia i rozwiązały quiz "Prawda czy fałsz".