Od zawsze naszym priorytetem jest dobro dziecka.

Nasze przedszkole to placówka o wieloletniej tradycji. Każdego dnia dokładamy starań, aby Państwa Pociechy czuły się tu jak w domu. Chcemy zapewnić dzieciom bezpieczne dorastanie i umożliwić im wszechstronny rozwój, tak, aby wchodząc w szkolny etap życia były do niego dobrze przygotowane. Stawiamy na twórczość i kreatywność Waszych dzieci. Otwieramy je na świat i uczymy optymizmu.

slider image slider image slider image slider image slider image

Zapraszam do utrwalania światecznych piosenek z języka angielskiego. Polecam również do obejrzenia tradycyjną opowieść angielską pt "Gingerbread man"

 

Informujemy, iż pod stoperkiem znajdują się listy na okres od 27 do 29 grudnia. Prosimy o ODPOWIEDZIALNE wpisywanie dzieci, które w tym czasie będą w przedszkolu. Dziekujemy!

W listopadzie dzieci z grupy III  podejmowały kolejne działania w ramach realizacji projektu " Witaminki dla rodzinki". Jednym z nich było przygotowanie koktajlu truskawkowego na bazie zdrowego jogurtu, z dodatkiem płatków zbożowych. Starszaki z wielkim apetytem spożywały smaczny deser i deklarowały, że będą przygotowywać podobne w domu wspólnie z rodzicami.  Drugim zaplanowanym działaniem było zorganizowanie spotkania z z lekarzem. Naszym gościem była  mama Martynki, która przygotowała prezentację nt. "Co sprzyja zdrowiu, a co mu zagraża". Pani Agnieszka w przystępny sposób wyjaśniła dzieciom, co to znaczy "zdrowy tryb życia", ze szczególnym zwróceniem uwagi na znaczenie tego, co jemy dla naszego zdrowia. Na zakończenie starszaki otrzymały zadanie zapamiętania "Dekalogu zdrowego przedszkolaka".

 

W piątek, 10 grudnia gościliśmy w Kasztanowym Zakątku artystów grupy Arte-Muza.

Dzieci miały okazję zobaczyć jak w tradycji polskiej wyglądali kolędnicych chodzący po domach ze światecznymi życzeniami. W audycji przedstawiono przdszkolakom dawne tradycje kolędowania z gwiazdą oraz innymi tradycyjnymi postaciami: turoniem, pasterzami, trzema królami i diabełkiem, który jak zwykle psocił. dzieci wysłuchały tradycyjnych kolęd wykonanych na gitarze, instrumencie klawiszowym i flecie poprzecznym.

Dotyczy tylko gr. V

Zebranie podsumowujące wyniki diagnozy przedszkolnej odbędzie się dnia 14 grudnia 2017r (czwartek) o godzinie 16.00. Prosimy o obecność, gdyż konsultacji indywidualnych dotyczących diagnozy nie przewidujemy