Od zawsze naszym priorytetem jest dobro dziecka.

Nasze przedszkole to placówka o wieloletniej tradycji. Każdego dnia dokładamy starań, aby Państwa Pociechy czuły się tu jak w domu. Chcemy zapewnić dzieciom bezpieczne dorastanie i umożliwić im wszechstronny rozwój, tak, aby wchodząc w szkolny etap życia były do niego dobrze przygotowane. Stawiamy na twórczość i kreatywność Waszych dzieci. Otwieramy je na świat i uczymy optymizmu.

slider image slider image slider image slider image slider image

9 maja przedszkolaki obejrzały spektakl przygotowany przez aktorów z Teatru "Pod Orzełkiem" - "Lekcja o Polsce". Aktorzy za pomocą lalek witrażowych przedstawili legendę o Smoku Wawelskim z Krakowa, opowieść o powstaniu Warszawy - legendę o Warsie i Sawie, a także przybliżyli dzieciom Baranią Górę - miejsce narodzin największej polskiej rzeki - Wisły.

8 maja, dzieci z grup IV i V udały się na wycieczkę tzw. schoolbusem - "W poszukiwaniu białostockich zabytków". Jadąc ulicami miasta, dzieci żywo reagowały na znane im miejsca, np. miejsca pracy rodziców, miejsca wypoczynku, spacerów z rodzicami, miejsca wspólnych rodzinnych zakupów... Jednocześnie rozpoznawały i próbowały poprawnie nazywać mijane po drodze zabytki Białegostoku. Zwieńczeniem wycieczki był prawie godzinny spacer wśród najbardziej znanych budowli i miejsc naszego miasta, takich jak: Pałac Branickich, pałacyk gościnny, ratusz, kościół farny, Zbrojownia, Dom św. Marcina, pomnik młodego Zamenhofa, pomnik Piłsudskiego. A przy bramie wjazdowej do Pałacu Branickich, zwanej Bramą Wielką, czakała na dzieci niespodzianka - mapy miasta z zaznaczonymi szlakami turystycznymi.

Grupa IV

Grupa V

    W Laboratorium Małych Naukowców starsze przedszkolaki miały okazję zobaczyć niezwykłe eksperymenty, kolorowe wybuchy, a także, wspólnie z zaproszonym naukowcem, szukać odpowiedzi na pytanie: Jak zrobić pastę dla słonia? Na zajęciach w laboratorium dzieci wspaniale się bawiły, a nawet stały się superbohaterami, trzymając płomień w ręce.

Grupa III

Grupa IV

Grupa V

Zosia z gr III zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. "Coś z niczego" organizowanym przez P.S. Nr. 47 "Z UŚMIECHEM". Gratulujemy!

zosua

Serdecznie zapraszamy wszystkie MAMY na uroczyste obchody ich święta

w Kasztanowym Zakątku.

Grupa I - 27 maja - poniedziałek - godzina 14.45

Grupa II - 24 maja - piątek - godzina 15.00

Grupa III - 24 maja - piątek - godzina 16.00

Grupa IV - 28 maja - wtorek - godzina 15.30

Grupa V - 27 maja - poniedziałek - godzina 15.15